Geocontext-Profiler

Stwórz profil topograficzny terenu – zobacz jak wygląda ukształtowanie terenu Twojej okolicy

Autor aplikacji
Krystian Pietruszka
Data publikacji
Wczytywanie...
×

więcej

– wpisz adres pliku i wczytaj

Import pliku (KML, KMZ, GPX) wczytuje warstwę i profil topograficzny trasy. Czasami niektóre pliki nie tworzą automatycznie profilu!

Zoom: ... Licznik markerów: ... Status: ... Аzymut: ... Kursor px: ... Szer./Dł. geogr.: ...
Współrzędne środka mapy: ... Lokalizacja środka mapy: ...
Dane CSV:
CSV Ascetyczny Naukowy
ok
Jednostki:
Zobacz przykład

Wybierz kolor i rozmiar wykresu na swoją stronę:

Iframe URL:

units=km
jednostki km lub mi
color=008000
kolor wykresu w formacie HTML
storke_color=000000
kolor linii w formacie HTML
storke_weight=3
grubość linii w pikselach
clickable=on
klikalna warstwa
marker_indicator=wolf
typ markera wskazującego: wolf, run, walk, car, bike

Bardzo zaawansowane API:

KmlLayer
Warstwa na Twoją mapę – przykład

Pomoc

Jak stworzyć profil topograficzny terenu?

 1. Resetuj
 2. Znajdź interesujący Cię obszar na mapie
 3. Zaznacz kursorem min. 2 punkty (maks. 300)
 4. Gotowe – profil terenu zostanie wygenerowany w kilka sekund
  1. Umieść kod wykresu na swojej stronie
  2. Skopiuj i zachowaj link do wykresu
  3. Dodaj trasę i wykres do mapy użytkowników

Program Geocontext-Profiler umożliwia wykonywanie profili topograficznych dowolnego miejsca na Ziemi w tym dna mórz i oceanów. Może mieć szerokie zastosowanie: w naukach przyrodniczych (geomorfologia, hydrografia), do celów edukacyjnych oraz w turystyce – planowanie trasy pieszej, rowerowej, samochodem.

W obrębie programu można znaleźć kilka zaawansowanych opcji, które umożliwiają stworzenie profilu wzdłuż tras drogowych, rowerowych i ścieżek dla pieszych oraz pomiar kąta nachylenia stoku. Program umożliwia import plików KML, KMZ i GPX z odbiorników GPS.

Dla celów edukacyjnych zaprogramowano kilka gotowych profili interesujących obiektów geograficznych, takich jak: najwyższy szczyt czy największa głębia oceaniczna Ziemi.

Geocontext-Profiler na Twojej stronie? – kup aplikację.

Video:

GEOCONTEXT-GIS Google Maps JS API V3 – oraz

Podobne strony / Similar pages

 • Obecnie brak

Komentarze / Comments

Browar

Świetne narzędzie, podoba mi się. A na rowerek będzie jak znalazł, również do zamieszczania modeli 3D.

Jabol

Ogromne dzięki! Od dawna marzyło mi sie takie narzędzie. Zapoznam sie z nim skrupulatnie. Pod Operą rzeczywiście są problemy, Chrome jest najbardziej kompatybilne :)

mafisz

Śpiący rycerz: [link]

miki

Przydalaby sie opcja usuwania punktow i definiowania ich kolejnosci, tak jak na google mapsach, gdy sie wyznacza trase. Klikniecie prawym na terenie tez mogloby rozwijac menu z opcjami typu: „idz z/do tego miejsca”...

Paweł

Bardzo fajny pomysł z tą stronką. Co prawda widywałem już podobne generatory profili topograficznych na innych stronach www, ale tutaj jest to wszystko chyba najbardziej czytelne. Gdybym miał zasugerować jakąś zmianę, to proponowałbym możliwość wyświetlania na przekroju markerów (najlepiej opcja on/off – do wyboru) tak, aby łatwiej dało się go porównywać z obrazem mapy/ortofotomapy. Markery powinny być przy tym rozróżnialne – trzeba by je opatrzyć różnymi kolorami, lub po prostu opisać liczbami porządkowymi – tak byłoby chyba najlepiej :)

boreq

Panie Krystianie świetny pomysł i na pewno będę to polecał na mojej stronie. Moje propozycje zmian: cały program dziala niestety wolno i czy zamiast Australi może zaczynać się w Europie? bo tak trzeba na wstępie przeciągnąć całą mapę. Po drugie brekuje mi długości trasy pod wykresem czyli na którym km jaka jest wysokość. Chyba, że coś u mnie nie tak. Ogólnie super program

Krystian (autor)

W odpowiedzi na Wasze komentarze i sugestie, pracuję nad kilkoma zmianami i mam nadzieję wkrótce wprowadzę kilka usprawnień. Z tą Australią – pomyślę nad tym, bo Uluru na dzień dobry w programie prezentuje się okazale i trudno znaleźć coś porównywalnego z terenu Europy (@boreq: wpisz „polska” w polu koło mapy i kliknij enter). I jeszcze taka uwaga do wszystkich użytkowników programu: jeśli używasz Internet Explorera to polecam zmienić na jakąś nowoczesną przeglądarkę typu Mozilla Firefox lub Chrome – poczujesz różnicę!

Scottie

Fajne! Ale przydałaby się informacja o sumie przewyższeń jakie pokonujemy. Np. podjeżdżamy pod górkę +2m, potem zjeżdżamy, podjeżdżamy +5m, co daje w sumie +7m w górę. Może też odejmować, liczyć deltę itp. Najważn. jednak żeby było wiadomo ile sumarycznie było pod górkę. Pzdr!!

Krystian (autor)

W przygotowaniu jest już nowa wersja GEOCONTEXT-Profilera. Będzie podana deniwelacja i mediana na wykresie, i kilka innych znaczących innowacji. Co do propozycji @Scottie – jeśli ktoś z użytkowników zna się na javascript i na sortowaniu tablic liczb – sugestie jak takie parametry policzyć mile widziane. Z tym policzeniem delty to chyba najprościej, przemyślę ewentualną przydatność dla użytkowników.

racibo

No mnie póki co ta Australia denerwuje. Przecież te ciekawostki są po prawej, nie trzeba ich chyba narzucać? No i wyszukiwarka mi średnio działa (albo łączy polską wieś z Australią...), wpisuje Grajewo i otrzymuje profil Australia-Grajewo itp. Potem znowu reset i tak w kółko. Fajna strona, przydatna i przede wszystkim prosta i po polsku. Wcześniej korzystałem z heywhatsthat.com (Profil Path) teraz w końcu nie muszę. Powodzenia

LCCL

Super strona!!! Jeżdżę trochę na bicyklu i to po górach, więc lubię wiedzieć po jakich ;-) Ale jest problem: czasami wyskakuje komunikat "Błąd kierunków" i następuje blokada nic się nie da dalej zmienić. O co chodzi?

Krystian (autor)

@LCCL: tego typu komunikat, występuje jeśli korzystasz z opcji np. dla rowerzystów lub po drogach i na mapie znajduje się wiele markerów. Program korzysta z danych udostępnionych przez firmę Google (SRTM), która nałożyła pewne ograniczenia. Generalnie tworząc trasę przy pomocy tych opcji nie powinno się używać wielu markerów, gdyż program sam wybiera optymalną trasę i kilka punktów na mapie powinno wystarczyć.

krzysztof

Dla mnie super! Pozdrawiam i gratuluję. Przydałoby się po szlakach turystycznych!

Lasuch

Witam serdecznie, Bardzo fajny program. Często z niego korzystam. Mam jedną propozycję funkcji do dodania. Moim zdaniem fajnie by było jakby np. pod wykresem oprócz dystansu była podawana suma podejść i suma zejść. Pozdrawiam Krzysztof

jlmrafael

Fantastyczna sprawa Gratuluje dobrze wykonanej pracy. Jeżeli chodzi o zmiany to proponuje wprowadzić m.in: – pokazywanie przewyższenia zaznaczonej trasy – średnie procentowe nachylenie całej wskazanej trasy – przy zaznaczeniu kilku, kilkunastu markerów na mapie w miejscu ich zaznaczenia można byłoby pokazywać wysokości, a pomiędzy tak wskazanymi markerami procentowe nachylenie Tymczasem wszystkich miłośników rowerów zapraszam w okolice Karpacza na jeden z najtrudniejszych podjazdów jakie istnieją – średnie nachylenie wyszło mi 11,1% !!!! [link]

sunfactory1

Używam bardzo wielu stronek z rysowaniem profili wysokościowych, np. mapmyfitness, gpsies, bikemap, topocoding, trainingpeaks, gps visualiser, GPXel, każda ma swoje wady i zalety, niektórym brakuje nachyleń, niektóre robią poszarpane wykresy (brak łagodnych krawędzi), niektóre pomijają przewyższenia poniżej 5m, mam nadzieję, że ta stronka z czasem przyćmi wszystkie pozostałe, najbardziej mi brakuje profilu trasy na, którym były by przenoszone nazwy miejscowości jak np. w profilach Tour de Pologne :)

Klayman

Hej. Na stronę trafiłem z forum napieraj.pl Zamiast chwalić (a jest za co ;) ), skupię się na marudzeniu, bo wydaje mi się, że to bardziej konstruktywne. -Jak już ktoś powiedział, przydało by się ogarnąć obsługę zaznaczonych punktów (w instrukcji jest coś o resetowaniu, ale niestety nie znalazłem nigdzie takiego przycisku) -Przydałaby się też możliwość skalowania wykresu (nie tylko dwustopniowo, ale, że tak powiem, analogowo) – zwłaszcza pod kątem wyliczania nachylenia (jak wczytałem trasę kieratu, to miałem problem zaznaczyć interesujący mnie odcinek). A poza tym, jako internauta i napieracz dziękuję za projekt :)

grun

Super strona tylko jedno drażni.. przy prowadzeniu po drogach max 10 punktów... przy długich trasach w górach, gdzie jest gęsta sieć dróg nie damy rady... Często chcemy też zrobić profil w cyklu mieszanym (droga+ teren) i co wtedy... dziekuje i pozdrawiam

Krystian (autor)

@grun Dostawcą mapy i danych wysokościowych, jest Google i to oni ustalają limity na ilość punktów (markerów) na mapie. Proponujesz łączenie różnych typów tras – ciekawa rzecz, jednak bardzo trudna do zrealizowania. Mimo to pomyślę trochę nad tym.

Chalie

Witam, Mnie również denerwuje to że ekran startowy to Australia. Jestem geografem i również zapalonym rowerzystom więc Geocotext używam bardzo często (pokłony do ziemi dla autora :) a przez to że codziennie widze Uluru to się nudzi. Proponuję aby: 1. Ekran startowy obejmował całą Polskę (jak w google maps) a ciekawostki takie jak m.in. Uluru w prawym górnym rogu zaznaczyć jakąś kolorową ramką czy czymś aby się wyróżniały. 2. Przydała by się opcja kasowania punktów, kiedy np. zrobimy 6 punktów na mapie chciałbym 1 z nich skasować, nie ma takiej możliwości a było by to umilające życie :D 3. Pytanie do autora, czy wartości spadków, nachyleń itd. są również od Google? Bo zauważyłem że w niektórych miejscach na mapie są bardzo dokładne a w niektórych wręcz syntetyczne :) Pozdrawiam i bardzo dziękuję za takie wspaniałe narzędzie!

karimm

Czy można edytować raz stworzoną trasę? Przydałby się też mieszany sposób prezentacji terenu i zdjęć sat.

Krystian (autor)

Po dłuższej nieobecności (kilka tygodni w podróży po Ukrainie i Mołdawii) witam użytkowników i już odpowiadam na pytania. Najpierw @Chalie 1. Program jest tak zrobiony aby zapamiętywał ostatnie położenie mapy (przybliżony rejon). Więc jeśli użytkownik ponownie wejdzie na stronę (z tego samego komputera i przeglądarki) to zobaczy okolice miejsca, które było ostatnio wyświetlane na mapie – proszę dokładnie przetestować, jeśli nie działa to pisać, bo u mnie jest ok. I jeszcze jedno, polecam korzystać z przycisku „Geolokalizacja” (w prawym menu) – automatycznie odnajdzie Wasze położenie. 2. Dowolny punkt można skasować! Wystarczy w niego dwa razy kliknąć i znika z mapy. 3. Kąt nachylenia jest liczony wg powszechnie stosowanej matematycznej formuły, jest wyliczany na podstawie przetworzonych danych od Google. Dokładności proszę nie traktować dosłownie. Wiele cyfr po przecinku może wynikać z interpolacji co nie zmienia faktu, że dane z GEOCONTEXT-Profilera są dokładne. Teraz @karimm Trasa, która została utworzona i wysłana na mapę nie podlega edycji. Polecam ją utworzyć jeszcze raz poprawnie i wysłać na mapę. W komentarzu do trasy, w nawiasie można dopisać prośbę o usunięcie poprzedniej wersji trasy. Napisz coś więcej o mieszanej prezentacji terenu i zdjęć satelitarnych.

Charlie

Ja używam najnowszej wersji Opery i za każdym razem gdy wejdę na stronę Profilera mam Australię na starcie. Używam łącza ze stałym adresem IP więc problemu nie powinno być. Jeśli chodzi o geolokalizację IP to w moim przypadku jest to najszybsza forma "dostania się" do Polski ;D Za wskazówkę z punktami dziękuję, nie wiedziałem że to się w ten sposób robi:) PS. Mam nadzieję że podróż była udana :) Pozdrawiam, Charlie

Krystian (autor)

@Charlie Dzięki za info o Operze, zrobię testy i spróbuję naprawić. A podróż jak najbardziej ok.

Sprawdziłem jak działa opcja zapisywania pozycji mapy w Operze. U mnie wszystko wporządku. Domyślam się że problem z brakiem zapisu pozycji mapy, może wynikać z indywidualnych ustawień przeglądarki. Przyczyną mogą być ustawienia prywatności.

karimm

Teren często modyfikuje plany, więc warto by może dodać etap pośredniczący przy tworzeniu mapy, tak aby możliwa była edycja przed ostatecznym eksportem na serwer. Co łączenia prezentacji: Tryb mapa jest mało szczegółowy, a w trybie satelita zdarza się, że chmura przysłania sporą część terenu co uniemożliwia wytyczenie właściwej ścieżki. Zsumowanie tych informacji znaczeni poprawiło by precyzję wyznaczania tras.

Zgrw

Fajny program, jedyne co bym dodał, to możliwość decydowania o skali pionowej podziałki (spłaszczanie/wyostrzanie profilu).

Krystian (autor)

@Zgrw Jeśli przełączysz wykres na „naukowy” to pod wykresem są widoczne strzałki, które umożliwiają ustawienie przewyższenia.

Rhotax

Witam. Można jakoś ustawić aby skale x i y były 'równoważne', tzn. np. 100 m na skali poziomej miało tą samą długość co 100 m na skali pionowej? Aby np. zobaczyć jak w rzeczywistości strome jest dane nachylenie? Tak aby 'ekierką przy monitorze' można było sprawdzić rzeczywisty kąt nachylenia :) i porównać z tym co podają liczby?

Krystian (autor)

@Rhotax Niedawno ktoś o to pytał (chyba ta sama osoba to pytanie zadaje), jednak zgodnie z zasadą „kto pyta nie błądzi” – odpowiadam. Proporcje wykresu można ustawić na wykresie „naukowym”. Pod wykresem znajdują się strzałki które umożliwiają dostosowanie przewyższenia wg potrzeb. Dodatkowo można zmierzyć kąt nachylenia w dowolnym miejscu wykresu – odsyłam do filmików pod tekstem „Pomoc”. Czyli tak, aby uzyskać równoważne x i y należy posłużyć się strzałkami. Jednak tego typu działanie nie ma zbyt wielkiego sensu na mało urozmaiconym terenie gdyż wtedy wykres zrobi się niemal zupełnie płaski.

Rhotax

Co do tych "strzałek", może na konkretach będzie lepiej to opisać. Robię sobie ścieżkę, ze szczytu Śnieżki (w Karkonoszach) prosto w dół po północno-zachodnim zboczu (tym najbardziej stromym). Dostaję wykres, który na osi y (wysokości) prezentuje 'zakres' 180m (od 1380m-1560m), na osi x (odległości) prezentowany zakres to 260m. Gdy mierzę linijką przy monitorze to te 180m wysokości ma długość 5,5 cm, ale te same 180m na osi odległości ma..12cm, czyli powiedzmy 2x więcej, czyli wykres jest – "zbyt płaski". Klikam w te strzałeczki modyfikujące skalę osi x, ale mogę tylko....wydłużyć :/ czyli zrobić jeszcze bardziej płaski – jeszcze bardziej nie odpowiadający rzeczywistości. Nie mogę 'skrócić/zmniejszyć' skali osi x :? Klikam strzałki zmieniające skalę wysokości, tam mogę i zwiększyć i zmniejszyć. Zwiększam bo chodzi o zrobienie wykresu bardziej...stromego..i wtedy..ucina mi szczyt :| wartości szczytowe wychodzą 'poza kadr' wykresu :( Tak, że już nie widzę stromizny szczytu, a im bardziej klikam strzałeczkami rozciągnięcie w górę (aby 180m na osi y miało tyle samo centymetrów na monitorze co 180m na osi x), tym znika mi coraz więcej 'trasy powyżej' i ostatecznie mogę obejrzeć realną prezentację 'stromizny' końcowego etapu trasy gdzie i tak wszystko się już wypłaszacza ;). Oto mi chodzi. Czyli rzeczywiście tymi strzałkami można doprowadzić, aby x i y były równoważne, ale ucina mi wtedy dużą część 'trasy' która jest wyżej :( Czy można skrócić skalę osi x tak aby wykres był właśnie – nie bardziej płaski :) – tylko bardziej stromy ?? Na koniec jeszcze rysunek pokazujący różnicę między rozciągniętym, płaskim wykresem, a stromym w którym wartości na osi x i y są równoważne w prezentowanej długości fizycznej (na monitorze). [link] Aby uzyskać tą 'równowagę' musiałbym albo wydłużyć oś y, albo skrócić oś x. Gdy wydłużam oś y – wychodzi mi "poza kadr" wykresu i przestaje być widoczna, a gdy wciskam strzałkę związaną ze zmianą długości osi x – mogę ją tylko wydłużyć a nie skrócić ? Czy można skrócić/przeskalować w dół oś x ?

Krystian (autor)

@Rhotax Taki typ prezentacji wykresu jaki proponujesz nie jest zbyt czytelny na typowych trasach jakie tworzą użytkownicy. Do specjalistycznych zastosowań owszem. Pomyślę nad taką opcją (może w postaci przycisku) która umożliwi przeskalowanie wykresu na obu osiach (x,y) do skali 1 do 1.

Rhotax

To ja patrzę głównie z perspektywy użytkownika...zimowego sprzętu zjazdowego ;) Ocenić jak strome są trasy zjazdowe, gdzie jest 'najstromiej'. Albo przy pieszych wędrówkach sprawdzić jaki jest stromy fragment...o którym wszyscy mówią "to jest najtrudniejszy fragment" :)

Jan Górski

Zrobiłem coś podobnego, ale dla zastosowań typowo rekreacyjnych. Idealne do jazdy na rowerze itp. Jest też więcej funkcji statystycznych. Zapraszam, oceńcie sami. profiler.prv.pl

Władek

W jaki sposób stworzony profil przenieś do Worda?

Krystian (autor)

Jeśli chcesz własny wykres edytować to najlepiej skopiować dane w formacie CSV (przycisk pod wykresem) a następnie wkleić do arkusza kalkulacyjnego (np. Excel). Inny sposób – zrób zrzut ekranu i wytnij wykres w programie graficznym a następnie wklej do Worda.

PioM

Potrzebowałbym opcję, która pozwalałaby mi w punktach markerów podać wysokość nad poziom terenu. Z profili korzystam do ustalania "widoczności" anten nadawczych Emitela.Te maszty potrafią wystawać 300 m ponad otaczający teren. Obecnie sobie drukuję profil wraz z krzywizną Ziemi i dorysowuję normalną do tej krzywizny – taki maszt.

Krystian (autor)

@PioM Postaram się taką opcję dorobić. Zdaję sobie sprawę, że przy określaniu zasięgu anten nadawczych oraz przy dalekich obserwacjach taka opcja jest niezbędna. Obserwuj proszę stronę – jeśli znajdę czas to w ciągu kilkunastu dni takie narzędzie będzie można przetestować.

Juhu

hej, da się jakoś określić maksymalne nachylenie trasy?

Krystian (autor)

@Juhu Pod tekstem „Pomoc” znajdziesz link do filmiku który wszystko wyjaśni.

luk

Brakuje mi jednej bardzo ważnej rzeczy jeśli planuję jakąś trasę po drogach, ścieżkach nie istniejących na mapie. Niestety nie da się takiej poprowadzić, powinno być do tego narzędzie manualne, aby móc samemu narysować krzywą. Brak tej funkcjonalności eliminuje możliwość sprawdzenia profilu na przykład wędrówki górskiej lub trasy rowerowej po drogach polnych, kładkach dla pieszych, itd.

Krystian (autor)

@luk Używałeś tego programu? Przeczytaj jeszcze raz tekst "Pomoc" i spróbuj utworzyć profil na mapie w dowolnym miejscu. Przecież ten program umożliwia dokładnie to o czym piszesz.

luk

@Krystian: Troche inaczej myślałem, trochę źle to napisałem. Chodzi o to, że wybieram trasę po drogach, żeby mi równo rysowało tam gdzie jadę rowerem, a w pewnym momencie zjeżdżam na jakąś drogę polną, przejeżdżam przez rzekę przez jakąś kładkę itd. Nie mam wtedy możliwości dodania własnej linii, ponieważ przełączając profil na bezpośredni automatycznie zmienia mi się wszystko co wyznaczyłem po drogach na proste pomiędzy punktami. Podsumowując, chodzi o możliwość rysowania trasy z możliwością użycia kilku profili. Mogło by to wyglądać tak, że wybierasz narzędzie 'po drogach' i rysujesz po drogach, nagle napotykasz brak drogi na mapie, wtedy wybierasz narzędzie 'linia bezpośrednia' rysujesz punkty tam gdzie ma iść, a jak trafisz znowu na drogę, przełączasz z powrotem na 'po drogach' i rysujesz dalej. W tym momencie jest wybór profilu, ale możesz użyć tylko jednego.

Krystian (autor)

@luk Trzeba było od razu tak pisać. Ciekawy pomysł i na pewno był by przydatny, jednak nie mogę nawet obiecać że spróbuję takie coś dorobić do programu – niestety wiąże się to z dużymi komplikacjami a chodziło mi o prostotę dla użytkownika i również dla mnie podczas programowania.

sobocinskii

dokładnie, przyłączam się do prośby luka. Rysuję profile rowerowe wzdłuż dróg (trudno żebym 100 km klikał metr po metrze jak jechałem) i nagle napotykam na błąd mapy jak np taki że nie widzi przejścia Jakuszyce/Harrachov. Gdyby była "poprawka luca" klikam na chwile opcje bezpośrednią i sprawa załatwiona, tak mam problem. Taka opcja jest np na profilach bikely.com. Poza tym geocontext bije inne mapy z profilami na łeb. Pozdrawiam.

Mr SCOTT

Fajny program, ale wstawia na strony za duże mapy, które zasłaniają mi np.fotki na blogu. Co zrobić, aby dopasować wielkość stworzonej mapy trasy wycieczki ?

Krystian (author)

@Mr SCOTT Do ustawienia są dostępne trzy rozmiary – można wybrać pod przyciskiem "Umieść", klikając w jeden z trzech kwadratów wybiera się rozmiar mapy do wstawienia na stronę. Jeśli najmniejszy z nich nie pasuje to można spróbować poszerzyć własnego bloga – ale to dla doświadczonych w HTML. Mogę również w najbliższych dniach dorobić do programu Geocontext-Profiler możliwość wstawienia mniejszej mapy, ale muszę znać przybliżoną szerokość na jaką ma być skalowana mapka.

on

pytanie o mapęokolic olsztyna na jakich danych opierqa sie program kreśląc przekrój (chodzi o wysokość)

on

przepraszam za błędy

Krystian (author)

@on Dane (numeryczny model terenu) pochodzą z serwisu Google Map API. Niestety nie chwalą się skąd posiadają te dane.

ivan

Ta strona jest super ! Najlepsza w branży – rozwijajcie ją, nie pozwólcie umrzeć ! :)

maciek

Cieszę się że znalazłem to miejsce:) Świetna sprawa:) Ląduje w ulubionych, mogę sobie wreszcie pomierzyć odcinki do trenowania podbiegów:D Gratuluję i dziękuje autorowi.

maniek

Świetna stronka ! Właśnie tego szukałem. Czy jest możliwość wgrania własnego śladu z jakiegoś urządzenia GPS ?

Krystian (author)

@maniek Oczywiście jest możliwość wgrania śladu GPS. Możesz wgrać pliki w formacie KML, KMZ i GPX. Na mapie po lewej stronie jest przycisk który umożliwi Ci wgranie Twoich plików.

dżibril

Można wiedzieć, jak zrobić, żeby się pokazywały współrzędne geograficzne (tak, jak na filmiku)?

Krystian (author)

@dżibril Współrzędne są widoczne pod mapą, ale najpierw trzeba przełączyć wykres na "naukowy". Przełącznik jest pod wykresem.

jonasz

Czy można stworzyć profil śladu który ma ponad 3MB? Dokładnie ponad 12 MB:))

Krystian (author)

@jonasz Pliki o rozmiarze 3 MB powinny się wgrywać. Jeśli chcesz coś większego wgrać, podziel taki plik na mniejsze, ale to już jest zaawansowana robota.

dżibril

Podziękował, wielkie brawa dla autorów programu.

żołnierz

Świetna sprawa. Bardzo często korzystam! Jeżeli mógłbym coś zasugerować to idealna dla mnie (jak i wielu innych znanych mi osób) byłaby funkcja, która podawałaby współrzędne zaznaczonych punktów w UTM. Wtedy byłbym usatysfakcjonowany w 100%. W chwili obecnej muszę przeskakiwać pomiędzy dwoma mapkami, a jest to nieco uciążliwe, szczególnie jak terminy gonią.

Krystian (author)

@żołnierz Mogę dorobić taką funkcjonalność, ale najpierw muszę zgłębić temat współrzędnych UTM i ich konwersji. Ewentualnie możesz wspomóc i przyspieszyć ten proces, wejdź na tą stronę [link] i sprawdź czy chodzi Ci o ten rodzaj współrzędnych który uzyskuje się na tej stronie. Jeśli tak, to będę miał mniej pracy i wkrótce zaimplementuję odpowiedni skrypt. Informacja o współrzędnych UTM mogłaby się pojawiać w okienku po kliknięciu dowolnego markera na mapie. Obecnie są tam współrzędne w dwóch różnych formatach, poniżej nich mogłaby się pojawić informacja o UTM. Czy tak to widzisz, czy masz jakiś inny pomysł?

Piotrek

Super narzędzie, przydatne w mierzeniu przełajowych dystansów, szczególnie za granicą. Ale jakby jeszcze była pełnoekranowa wersja mapki z tymi wszystkimi narzędziami do mierzenia...

a

Wszystko fajnie, ale nie widzę nigdzie podstawowej informacji: o poziomie względem którego liczona jest wysokość n.p.m., w polskiej kartografii dominuje Kronsztad, jak jest tutaj?

rowerzysta

Niestety zauważyłem, że suma przewyższeń na długiej trasie jest mniejsza od sumy powstałej z dodania przewyższeń tej samej trasy, ale podzielonej na krótsze kawałki. Czy można coś z tym zrobić? Na trasie około 100km było to trochę ponad 100m, jakieś 15% mniej

antena TV

SUPER w połączeniu ze stroną [link] można idealnie ustawić kierunek anteny TV

Alex

Krystian, Genialna aplikacja. Używam jej do tworzenia tras rowerowych na Gran Canaria a teraz planując podróż przez Islandię również korzystam z Twojej strony. Dzięki za ułatwienie mi życia :-) Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko jeśli wspomnę o Twojej stronie publicznie?

patkanio

Spacer na górę Św. Krzyż

Andrzej

Czy możliwe byłoby coś takiego: Zaznaczamy punkt A, gdzie jesteśmy. Zaznaczamy 2 punkty, które wyznaczą ramiona kąta (np do 45 stopni). Program dzieli ten kąt na kilkadziesiąt części i robi profile do odległości np 70 km. Z każdego profilu wybiera najwyższy widziany punkt (największy kąt pionowy) i rysuje profil z tych punktów. Punkty najbliższe mogłyby być najciemniejsze, a dalsze coraz jaśniejsze. W ten sposób powstałaby panorama. Mogłoby to się przydać turystom, którzy chcą wiedzieć jaka górka jest na "horyzoncie" albo żeglarzom w pobliżu brzegu.

||*

Witam Strona fantastyczna ale obecnie wyświetla się informacja, że można po zaznaczeniu 10 pktów wyświetla się inf, że to jest max liczba pktów a nie 300 jak było wcześniej. Zmiana typu profilu w prawym menu nic nie daje w zakresie ilości pktów. pozdrawiam W. Skauut

Szczawnica

Świetna i bardzo pomocna stroną dość czesto wykorzystuję do tworzenia profilu tras rowerowych.

moon

Rewelacja. Narzędzie bardzo pomocne nie tylko do wypraw. Przydała by się jeszcze opcja dla głębokości np. rzeki czy jeziora.

jull

Mam tylko pytanie czy te przekroje uwzględniają też drzewa czy tylko sam terem bez roślinności i zabudowań ? Jak zamknąć istniejąca linię i wykreślić 2 nowe punkty bez przeciągania z Australii przez cały świat ? No i było by rewelacyjnie jak by można było przybliżać i oddalać obraz ( powiększać i pomniejszać mapę) myszką

Tower

Dołączam do grona zadowolonych użytkowników i dziękuję za możliwość korzystania z tej aplikacji. Mam też parę pytań: - czy można (a jeżeli tak, to jak?) usunąć raz zamieszczoną trasę? (w moim przypadku zamieściłem niepotrzebnie dwa razy tę samą trasę); - czy zamieszczoną trasę na mapie można edytować i np. zmodyfikować opis albo dodać nowe zdjęcia?, - dlaczego czasami nie udaje mi się wyświetlić profili użytkowników: klikam "profile użytkowników", następnie kółko z trójkątami ale zamiast przybliżenia i kolejnych kółek z ilością profili, zostaje goła mapa – o co chodzi? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Dzięki Pozdrawiam

Krystian

@Tower Ad. 1. Utworzonej trasy nie można usunąć. Ad. 2. Utworzonej trasy nie można edytować. Trzeba utworzyć nową trasę z prawidłowym przebiegiem. Lub też można otworzyć starą trasę i poprawić (przeciągnąć, dodać lub usunąć markery). Następnie taką poprawioną trasę ponownie dodać do mapy. Ad. 3. To błąd na serwerze. Już pracuję nad rozwiązaniem problemu. Dzięki za zgłoszenie. PS W planach jest nowa wersja programu wzbogacona o niektóre funkcjonalnośći w tym te o których piszesz. Wtedy będziesz mógł te trasy usunąć osobiście. Na dzień dzisiejszy nie wiem kiedy prace zostaną ukończone.

pedros

Niestety od pewnego czasu nie działają linki do narysowanej trasy.

bzyk

Potwierdzam słowa poprzednika. Link do trasy nie działa.

Krystian (author)

Teraz GEOCONTEXT-Profiler działa bez klucza Google-Maps api i z limitami. Wyskakujące okienko typu pop-up jest problemem dla użytkowników ale nie chcemy tworzyć klucza do aplikacji. Może w przyszłości firma Google ponownie otworzy Google-Maps dla użytkoników programu.

Komentowanie wyłączone.