Pomoc / Help

Dostępność i nawigacja

Strony są dostępne w urządzeniach poprawnie wspierających standardy: HTML 5 oraz CSS. Dla przeglądarek w urządzeniach mobilnych, przygotowano style odpowiednio formatujące stronę (test). Elementy graficzne istotne dla treści, posiadają ekwiwalent w postaci opisu grafiki. Niektóre dane strukturalne są opisane za pomocą atrybutów, zgodnie z RDFa Lite 1.1 lub RDFa 1.1 Primer.

Nawigacja odbywa się przy użyciu dwóch pasków nawigacyjnych na początku i końcu strony – dodatkowo na większości stron można używać skrótów klawiaturowych (ryc. 1). Ponadto na stronie głównej znajduje się spis treści, zawierający odsyłacze do najważniejszych podstron. Wyszukiwanie umożliwia zmodyfikowana na potrzeby serwisu wyszukiwarka treści, dostępna na większości podstron w górnym menu nawigacyjnym. Hierarchiczny wykaz wszystkich podstron zawiera Index (mapa strony). Odsyłacze nawigacyjne na początku i końcu strony są sformułowane w sposób ułatwiający zrozumienie przez osoby z różnych grup językowych.

Ryc. 1. Skróty klawiaturowe

Więcej przydatnych informacji, na temat zastosowania skrótów klawiaturowych podczas nawigacji w internecie, znajdziesz na stronie: W głąb dostępności.

Alternatywne treści

Przygotowano również alternatywne treści w postaci kanałów RSS.